Töölön kävelykaverit

ti 9.6. klo 13.00 – ti 9.6. klo 14.30

Töölön kirkko

Kävellään yhdessä Töölönlahden ympäri

Ulkoilu tekee hyvää ja on kiva liikkua porukassa. Töölön kävelykaverit on avoin ryhmä, jonka mukana on mahdollista lähteä kahdelle erilaiselle kävelylle. Kävellessä voidaan jutella ja katsella lähiympäristöä yhdessä.

Kävely Töölönlahden ympäri tiistaina 9.6.

Lähtö Töölön kirkon pääovilta klo 13. Suunnataan Töölönlahdelle ja kävellään sen ympäri.

Kävelijöille on varattu välipalakeksi ja pillimehu. Jos sinulla on erityisruokavalio, olisitko etukäteen yhteydessä työntekijään. Diakoniatyöntekijä Pasi Rautiainen puh. 050 911 1279 tai vapaaehtoistoiminnan koordinaattori Mari Munne-Kärkelä puh. 0504657793.

Kävelyille ei tarvitse ilmoittautua. Pyydämme osallistujia saapumaan Töölön kirkon eteen (Topeliuksenkatu 4) vähän ennen klo 13. Kävelyn kesto noin 1,5 h.

Pukeuduthan sään mukaan. Suosittelemme oman vesipullon ottamista mukaan varsinkin lämpimällä säällä.  

  • Aikuisille Aikuisille

Linkki avautuu uudessa välilehdessä


Ota yhteyttä

diakoni
(09) 2340 4742
Lutherinkatu 3
00100 Helsinki

Taka-Töölön alue, Pikku Huopalahden alue

vapaaehtoistoiminnan koordinaattori
(09) 2340 6374
Jalavatie 6b
00270 Helsinki

Vapaaehtoistoiminnan koordinaattorina autan ihmisiä etsimään tehtävää seurakunnassa. Töölön seurakunnassa on paljon vapaaehtoistehtäviä, joten meiltä löytyy tekemistä erilaisiin elämäntilanteisiin. Vastaan Töölön ja Temppeliaukion kirkkojen vapaaehtoistoiminnasta. Lisäksi työhöni kuuluu diakonian vapaaehtoistoiminta, mikä tarkoittaa esimerkiksi vapaaehtoisten etsimistä juttu- ja ulkoiluseuraksi vanhuksille. Teen työtä myös vapaaehtoistoiminnan tiimin viestinnän parissa.

Otathan yhteyttä, jos haluat kysyä ja keskustella vapaaehtoistoiminnasta.

Vapaa-ajalla juttelen muiden vanhempien kanssa hiekkalaatikon reunalla. Luen kirjoja ja seuraan uutisia.